Telefon
22 215 94 57
22 774 42 58
Punkt sprzedaży
ul. Tadeusza Kościuszki 14,
05-120 Legionowo
E-mail
biuro@sklad-drewna.eu
KALKULATOR
Łata Impregnowana, Świeża [AD], Szorstka, Drewno Iglaste 40x50mm
Łata Impregnowana, Świeża [AD], Szorstka, Drewno Iglaste 40x50mm
Grubość
40mm
Szerokość
50mm
Powierzchnia
Szorstka, Impregnowana Zanurzeniowo
Krawędź
Ostrokrawężna
Klasa drewna
I-II
Przeznaczenie
Tarcica Ogólnobudowlana
Dostępne długości
4m5m
Możliwe długości
3m
CENA ZA METR BIEŻĄCY BRUTTO
VAT 23%
3,40
ZŁ / ZA 1 METR BIEŻĄCY

Łata Impregnowana

Łata dachowa impregnowana ciśnieniowo.

Powierzchnia łaty dachowej jest szorstka a krawędzie łat ostre. Łata Impregnowana ciśnieniowo przy pomocy produktu Wolmanit-CX10. Łaty pakowane w wiązki po 6 łat o tej samej długości np. 4m

Przekrój łaty drewnianej 4x5 cm

Łaty impregnowane dachowe to produkt wykonany z drewna budowlanego stosowany do wykonywania pokryć dachowych. Łatę stosuje się jako element do którego mocuje się blachodachówkę, dachówkę ceramiczną. Jest to tak zwany ruszt montażowy do blachodachówki i innych pokryć dachowych. Materiał ze względu na niską cenę łaty impregnowanej jest to odpowiedni zamiennik dla łat i kontrłat suszonych komorowo, których cena jest zdecydowanie wyższa. Łaty i kontrłaty impregnowane ciśnieniowo są obecnie najtańszym i jednocześnie spełniającym swoje zadanie produktem drewnianym, który znalazł się w koszyku zamówienia prawie każdego inwestora wykonującego pokrycie dachowe z blachy lub dachówek ceramicznych i cementowych, ale nie tylko bo z łaty dachowej nie tylko można wykonać dach domu czy magazynu, łata dachowa doskonale sprawdzi się jako legar podłogowy lub rusztowanie montażowe do desek elewacyjnych na domach, a także małej architektury ogrodowej lub wykonania innego projektu z drewna.

Łata i kontrłata dachowa dostarczana jest przez nas jako materiał o długości 4m

Grubość łaty: 40 mm
Szerokości: 50 mm
Łaty Dachowe 4x5 i 4x6 cm są pakowana w wiązki 6 łat tej samej długości.
Pełna paleta = 240 łat
Standardowa długość łaty dachowej to zazwyczaj 4 m - o aktualnie dostępną długość zapytaj sprzedawcę
Łata impregnowana jest w autoklawie ciśnieniowym do impregnacji łat używa się produktu Wolmanit-CX10 co powoduje że jest materiał jest zabezpieczony przed szkodnikami drewna, wykwitach grzybów i pleśni w pokryciach dachowych na domów i magazynów.

Przy budowie nowego domu warto używać łatę dachową pochodzącą od wiarygodnych sklepów i składów. Stosowanie łat dachowych z pewnego źródła, to nie tylko odpowiedzialna gospodarka leśna, ale także otrzymanie łaty impregnowanej spełniających wymogi budowlane, co w przypadku budowy domu jest korzyścią która zwraca się latami. Używanie łat dachowych i kontrłat dachowych impregnowanych niepewnymi środkami w sposób budzący zastrzeżenia może spowodować konieczność wcześniejszej wymiany pokrycia dachowego, co wygeneruje koszty wyższe niż dołożenie kilkuset złotych na zakupach w sklepie u pewnego sprzedawcy. Łata dachowa to istotny element zamówienia przy budowie nowego dachu domu jednorodzinnego, nowego domu letniskowego lub innego nowego lub odnawianego projektu budowlanego. 

Łaty i drewno dostarczamy na terenie całej Polski. Nasz skład drewna znajduje się w Legionowie obok miejscowości Warszawa

Created by HDweb