Telefon
22 215 94 57
22 774 42 58
Punkt sprzedaży
ul. Tadeusza Kościuszki 14,
05-120 Legionowo
E-mail
biuro@sklad-drewna.eu
KALKULATOR
Kontrłata Suszona Komorowo [KD] Świerk Skandynawski 25x48mm
Kontrłata Suszona Komorowo [KD] Świerk Skandynawski 25x48mm
Grubość
25 mm
Szerokość
48 mm
Powierzchnia
3-Stronnie Strugana
Krawędź
Ostrokrawężna
Klasa drewna
VI+
Przeznaczenie
Suszona Tarcica Budowlana
Dostępne długości
4.80m
Możliwe długości
3m3.30m3.60m3.90m4.20m4.50m4.80m5.10m
CENA ZA METR BIEŻĄCY BRUTTO
VAT 23%
3,90
ZŁ / METR BIEŻĄCY

Kontrłata 25x48 mm

Przeznaczenie kontrłaty budowlanej z suszonego drewna.

Naturalne drewno które sprzedajemy jest wysuszone w komorach suszarniczych do wilgotności ok. 18%. Kontrłata ze świerku skandynawskiego jest strugana 3-stronnie i służy do zastosowań ogólnobudowlanych. Przekrój sprzedawanej kontrłaty jest wykonany ze Świerku Skandynawskiego. Oferowana kantówka może służyć jako kontrłata dachowa do przestrzeni wentylacyjnej w dachu lub ścianie, albo do montażu pokrycia dachowego. Deseczka o tym przekroju sprawdzi się jako ruszt drewniany pod boazerię i deski elewacyjne, a swoje zastosowanie znajdzie również w ogrodzie jako materiał do wykonania drewnianych kratek i rusztów dla roślin. Mała i lekka kantóweczka która w dalszej obróbce może uzyskać wiele zastosowań.

Jeżeli planujesz użyć drewna w warunkach zewnętrznych lub wilgotnych, koniecznie zaimpregnuj drewno, oraz zabezpiecz preparatem powłokotwórczym przeznaczonym do użycia w warunkach zewnętrznych.

Klasa wizualna oraz pakowanie kontrłat drewnianych 25x48 mm VI+.

Sprzedawane przez nas kontrłaty o przekroju 25x48 mm, są sortowane przez szwedzki tartak do wizualnej klasy drewna budowlanego VI+.
Według Szwedzkiej skali systemu klasowania drewna budowlanego V+, V, VI+, VI, VII+, VII, gdzie najwyższą klasą drewna jest klasa V+, a najniższą VII. 

Drewno w tej klasie może posiadać wszelkie możliwe cechy naturalnego drewna, w tym pojedyńcze wypadnięte sęki, pęknięcia drewna, oflis i inne naturalne cechy drewna, a także wady mechanicznej obróbki materiału np. niedostruganie, odbite zęby od chwytaków do maniupulowania drewnem, odciśnięty wałek posuwu drewna podczas obróbki, mechaniczne uszkodzenia powierzchni powstałe w trakcie produkcji.

Według ogólnych założeń produkcyjnych przyjętych przez tartak, do produkcji przekroju 25x48 mm. Materiał produkowany to kontrłata budowlana ogólnego przeznaczenia. Kontr łata jest przeznaczona do użycia w miejscach niewidocznych i nieprzenoszących obciążeń konstrukcyjnych. Użycie tej kontrłaty w miejscu widocznym, będzie wymagało od klienta dodatkowej pracy związanej z odpowiednim przygotowaniem powierzchni (Struganie, Szlifowanie, Obróbka Krawędzi) oraz usunięciem niektórych niepożądanych cech takich jak wypadnięty sęk, oflis, czy uszkodzenie mechaniczne, w finalnym projekcie naturalnych cech drewna. Dlatego jeżeli planujesz wykonać z tego przekroju łaty, elementy widoczn, albo elementy ozdobne to koniecznie przed zakupem przyjedź i na żywo oceń aktualną partię drewna dostępnego do sprzedaży, czy spełni wymogi Twojego projektu z drewna. Jednak jeżeli budujesz dom szkieletowy i potrzebujesz suchej kontrłaty budowlanej do budowy domu lub domku letniskowego, to ten Towar w tej jakości jest dla Ciebie. Kontrłaty są proste i równe.

Kontrłaty o przekroju 25x48 mm są pakowane w opakowania jednostkowe po 10 desek o tej samej długości.
Kontrłaty są bindowane paskiem w małą paczkę po 10 szt która ułatwia przenoszenie towaru, oraz pomaga nie odkształcać się deską podczas przechowywania, przez co po rozpakowaniu kontrłaty są proste.

Pełny pakiet kontrłat o przekroju 25x48 mm to zazwyczaj, ale nie zawsze 440 szt desek o tej samej długości (44 opakowania po 10 kontrłat).
Czasami zdarzają się mniejsze lub większe palety, ale wtedy informujemy na bieżąco.

1 metr bieżący kontrłaty o przekroju 25x48 mm to 0,0012 Metra Sześciennego

Waga jednego metra sześciennego drewna świerkowego o wilgotności 18% to 450 kg/m3

Możliwe długości kontrłaty 25x48mm

Tartak produkuje kontrłaty o długości 3m, 3,30m, 3,60m, 3,90m, 4,20m, 4,50m, 4,80m, 5,10m.

Nie oznacza to, że wszystkie wcześniej wymienione długości są zawsze dostępne. Produkcja w tartaku jest optymalizowana na jak najmniejsze straty drewna, więc wszystko zależy od aktualnie dostępnych i obrabianych długości kłód drewna. Proszę potwierdzać telefonicznie lub przez wiadomość e-mail długość aktualnych zapasów.

Created by HDweb