Telefon
22 215 94 57
22 774 42 58
Punkt sprzedaży
ul. Tadeusza Kościuszki 14,
05-120 Legionowo
E-mail
biuro@sklad-drewna.eu
KALKULATOR
Szalówka 18,5x171 mm - Faza - Deska elewacyjna świerk skandynawski
Szalówka 18,5x171 mm - Faza - Deska elewacyjna świerk skandynawski
Grubość
18,5 mm
Szerokość
krycia 160 mm // z piórem 171 mm
Krawędź
Pióro-Wpust
Klasa drewna
A/B
Dostępne długości
3.60m5.40m
Możliwe długości
3m3.30m3.60m3.90m4.20m4.50m4.80m5.10m5.40m
CENA ZA METR BIEŻĄCY BRUTTO
VAT 23%
11,80
ZŁ / METR BIEŻĄCY

Szalówka ze Świerku Skandynawskiego 18,5x171 mm

Deska elewacyjna z naturalnego drewna.

Drewno naturalne profilowane o przekroju 18,5x171 mm - szerokość efektywnego krycia deski elewacyjnej wynosi 160 mm. Szalówka wyprodukowana przez tartak w Finlandii z naturalnego drewna świerku skandynawskiego. 

Dane techniczne deski elewacyjnej

 • Grubość desek elewacyjnych: 18,5 mm
 • Szerokość szalówki mierzona wraz z pióro-wpustem: 171 mm
 • Szerokość krycia deski elewacyjnej: 160 mm
 • Wilgotność drewna: 18% (+/- 2%)
 • Gatunek drewna: Świerk Skandynawski
 • Waga deski elewacyjnej: 7,955 kg/m2
 • Made in Finland

Deska z drewna naturalnego do montażu w pomieszczeniach.

Przed montażem szalówki w pomieszczeniach domu, deski elewacyjne należy zaaklimatyzować celem uniknięcia skurczu drewna po montażu. Czas aklimatyzacji może być różny w zależności dla otoczenia od 3 do 9 tygodni. Jest to ważne ponieważ w przypadku montażu bezpośrednio po dostawie deski mogą wyschnąć i rozsunąć tworząc szersze szczeliny pomiędzy deskami. Przed montażem zabezpiecz drewno ze wszystkich stron przy pomocy preparatu powłokotwórczego typu Lazura, farba kryjąca lub oleju przeznaczonego do wnętrz. W kuchni, łazience i innych pomieszczeniach o wyższej wilgotności, roważ impregnat biobójczy oraz wkręty ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. W pomieszczeniach standardowych typu deski na ścianę w salonie, albo deski do budowy ścianki w sypialni i w innych suchych pomieszczeniach, z powodzeniem możesz stosować zwykłe ocynkowane wkręty.

Do zapamiętania przy montażu w pomieszczeniach suchych, o stałej wilgotności.

 • Aklimatyzacja drewna przed montażem
 • Zabezpieczenie powierzchni drewna przed wchłanianiem brudu z otoczena. Np. Lazura woskowa do wnętrz Remmers

Deski elewacyjne do montażu na zewnątrz budynku.

Jeżeli planujesz użyć desek elewacyjnych w warunkach zewnętrznych - to bezwzględnie deski odpowiednio zaimpregnuj impregnatem przeciwgrzybicznym ze wszystkich stron np. Remmers IG-10 dostępny w naszym sklepie. Impregnat lub inny produkt o podobnym składzie powinno nakładać się obficie w minimum dwóch warstwach z każdej strony, przed nakładaniem kolejnej warstwy drewno musi dobrze wyschnąć 12h-48h. Po wcześniejszej impregnacji przeciwgrzybicznej, zastosuj preparat powłokotwórczy np. Lazurę do drewna która wybarwi drewno na żądany kolor i stworzy powłokę zabezpieczającą drewno przed działaniem warunków atmosferycznych. Uważaj podczas stosowania lazury do drewna, lakierobejcy lub innego środka w kolorze bezbarwnym, ponieważ drewno bez ochrony przed światłem UV które najczęściej daje pigment zawarty w środkach ochrony drewna. Polecamy produkt Remmers HK-Lazura która jest dostępna w szerokiej gamie kolorów od ręki w naszym sklepie. Jeżeli chcesz uzyskać 100% ochrony i wydłużyć czas użytkowania desek to dodatkowo zabezpiecz cięcia i otwory poprzeczne w deskach. To znaczy miejsca cięcia i wiercenia deski zabezpiecz przy pomocy preparatu Remmers Higroblocker, który zablokuje wchłanianie wody przez drewno.

Impregnaty, lazury do drewna - Zabezpieczenie Elewacji

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie elewacji drewnianej z gatunku drzew iglastych: Modrzew Syberyjski, Świerk Skandynawski, Daglezja, Sosna, Jodła - Wszystkie gatunki potrzebują zabezpieczenia przed montażem na zewnątrz budynku.

Jeżeli montujesz deskę elewacyjną ze świerku skandynawskiego albo modrzewia syberyjskiego i oczekujesz od niej aby wytrzymała długie lata, to zrób tak aby miała się za co odwdzięczyć.

 • Dotnij deski, oraz zamontuj wstępnie-tymczasowo na jeden wkręt, a następnie wywierć mniejszym wiertłem resztę otworów montażowych, ponumeruj i zdejmij elewację do impregnowania.
 • Zaimpregnuj obficie drewno za pomocą Remmers IG-10 - Minimum 2 warstwy ze wszystkich stron z czasem na wyschnięcie pomiędzy warstwami.
 • Nałóż powłokę zabezpieczającą przed wymywaniem i promieniowaniem UV np. Remmers HK-Lasur w dowolnym kolorze. Nałóż minimum 2 warstwy z każdej strony deski- na czołach i w otworach na wkręty również zadbaj o odpowiednią ilość środka.
 • Zaaplikuj za pomocą strzykawki Remmers Higroblocker w otwory po wierceniu, zatykając je szmatką od drugiej strony. Po nadmiernym nasączeniu szmatki, rozetrzyj preparat na czołach desek. 
 • Na czoła desek za pomocą pędzla lub szmatki nałóż preparat Remmers Higroblocker w dwóch warstwach.
 • Do montażu na zewnątrz używaj wkrętów do desek elewacyjnych ze stali nierdzewnej A2, a w miejscach narażonych na działanie kwasów, np. Soli drogowej, Soli morskiej stosuj wkręty ze stali kwasoodpornej A4. Do montażu deski stosuj minimum 2 wkręty w odległości od 2 cm do 2,5 cm od krawędzi deski. Deska powinna być mocowana co maksymalnie 50 cm.

Drewno zazwyczaj psuje się od miejsc w których może wchłaniać wodę, dlatego zadbaj o odpowiednie nasączenie tych miejsc zarówno impregnatem jak i wybranym kolorem, ponieważ w tych miejscach drewno będzie bardzo chłonne co może spowodować różnicę w barwie kolorów. Oczywiście celem optymalizacji kosztów możesz pominąć lub nie zastosować części rad, a i tak w sprzyjających warunkach możesz cieszyć się bezproblemową elewacją- kwestia czy masz ochotę i stać Cię na ryzyko. Oczywiście ludzkość zna również tradycyjne metody zabezpieczania przy pomocy ognia, oleju lnianego, wosku pszczelego które są równie dobre jak współczesne, jednak wymagają większych nakładów pracy, ale efekt nie z tej ziemi, który daje opalana ogniem deska elewacyjna.

Impregnaty, lazury do drewna - Zabezpieczenie Elewacji

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie desek elewacyjnych z modrzewia syberyjskiego, świerku skandynawskiego lub innych drzew iglastych Sosna, Jodła

Created by HDweb